Jak si vybrat správné závěsy do obývacího pokoje?

Krátké závěsy, dlouhé závěsy, závěsy s motivem, závěsy bez motivu, závěsy z lehkých materiálů, závěsy z těžkých materiálů…

Vybrat správné závěsy do obývacího pokoje může být náročné, ale zároveň velmi důležité. Závěsy dokážou ovlivnit celkový dojem místnosti a mohou být jakýmsi finálním dotekem, který dokáže interiéru dodat na eleganci a vkusu.

Materiál závěsů

Při výběru závěsů je důležité zaměřit se na materiál, ze kterého jsou vyrobeny.

Pokud je obývací pokoj orientován na jih a v létě se zde může vytvářet velké teplo, je vhodné zvolit závěsy z lehkých materiálů, jako jsou bavlna nebo len. Tyto materiály jsou prodyšné a umožní proudění vzduchu. Na druhou stranu, pokud chcete závěsy, které budou dokonale zatemňovat místnost, zvolte těžké materiály, jako je samet nebo plátno.

Barva závěsů

Barva závěsů je dalším důležitým faktorem, který ovlivní celkový dojem místnosti.

Pokud máte v obývacím pokoji spoustu barevných prvků, zvolte závěsy v neutrálních barvách, jako je bílá, šedá nebo béžová. Tyto barvy dokážou působit velmi elegantně a dokážou skvěle sladit různé barvy v místnosti. Na druhou stranu, pokud máte v místnosti málo barevných prvků, můžete zvolit závěsy s výrazným motivem, které dokážou celou místnost oživit a dodat jí na originalitě.

Délka závěsů

Délka závěsů je dalším faktorem, který ovlivní celkový dojem místnosti.

Pokud máte v obývacím pokoji vysoké stropy, můžete zvolit dlouhé závěsy, které dokážou opticky zvýšit místnost a dodat jí na eleganci. Na druhou stranu, pokud máte nízké stropy, zvolte kratší závěsy, které nebudou místnost zbytečně zmenšovat.

Na závěr je důležité říci, že výběr správných závěsů do obývacího pokoje je velmi individuální záležitostí a záleží na vkusu každého z nás.

Pokud se chcete inspirovat a získat další tipy na výběr závěsů, navštivte webové stránky magicfrank.cz, kde najdete spoustu inspirace a rad od odborníků.